Nihat KANTAR

Nihat KANTAR

Nihat KANTAR, kariyerine İngiltere'de MJN Danışmanlık ile başladı. Logica, Motorola, Nortel Networks, Nokia Siemens Networks ve Cisco Systems ile İngiltere, Avrupa ve Gelişmekte Olan Pazarlarda Bilgi ve Mobil Teknoloji operasyonları ve stratejik planlama sistemlerinde önemli üst düzey görevler üstlendi.

Nokia Siemens Networks ile Suudi Arabistan Krallığı Riyad merkezli Körfez ulkeleri Program Operasyon Lideri olarak çalıştı. Daha sonra Riyad merkezli Gelişen Pazarlardan sorumlu Servis satis Direktörü olarak Cisco Systems'e katılmış ve yeni bir “Büyük Fırsatlar Ekibi”(LOT) konseptinin oluşturulması ve bu konseptin Güney Amerika, Afrika, Doğu Avrupa ve Orta Doğu bölgelerinde iş ve ortaklık fırsatlarına dönüştürülmesi ve uygulanması çalışmalarına liderlik etti. 2012 yılında Türkiye'ye dönen Kantar , 650+ çalışanı, 150 Milyon Dolar+ yıllık satış geliri, 100+ Türkiye çapında hizmet noktaları ve 1,5 Milyar USD'lik proje ve hizmet teslimat geçmişi olan Datateknik Grubu'nda Grub CEO olarak çalıştı, sonra V Group'ta CEO olarak çalışmaya başladı ve ardından Turkcell'de CEO Danışmanı olarak dijital transformasyon projlerini hayata geçirdi. Sonrasında NETAŞ Telekom'da MEA bölge satış sorumlusu olarak görev yaptı.

Nihat Kantar şu anda çeşitli pazarlarda faaliyet gösteren ve özellikle telekomünikasyon, petrol ve gaz, Perakende, FMCG, Smartcity sektörlerinde uzmanlaşan lider bir Data Fusion hizmetleri şirketi olan Arcanor'un kurucu başkanıdır.

Nihat Kantar  evli ve iki çocuk babasıdır. Londra King's College'de Radyo ve İletişim Mühendisliği alanında MEng ve 3G Teknolojisi alaninda  Mphil, Londra City Universitesi MBA ve Londra Amerikan Üniversitesi'nden “Modern Liderlik Yönetim Yaklaşımının Zorlukları” konusunda doktora derecesini sahiptir.

Kantar, İngiltere Kraliyet Mühendislik Akademisi'nden CHARTERED ENGINEER unvanına da sahiptir.